درب ضد سرقت همانگونه که از اسم آن مشخص است به دربی گفته میشود که مانع از ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است...

 

درب ضد سرقت همانگونه که از اسم آن مشخص است به دربی گفته میشود که مانع از ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است این اطمینان به منزله ی صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های چوبی معمولی میتوان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد.

بر خلاف درب های ساختمانی معمولی این گونه درب ها در مقابل فشار ، برش ، اهرم و دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار بوده و امنیت بسیار بیشتری از درب های ساختمانی و درب های ورودی حتی با نرده های حفاظتی (آکاردئونی) دارند که اشاره به این مطلب ضروری میباشد که باید درب مورد استفاده قرار گرفته از استانداردهای این محصول بر خوردار بوده و از درب های متفرقه با ابزار یراق معمولی نباشد و در همه جهات دارای استاندارد جهانی این محصول باشد.

 

آسودگی خیال با درب ضد سرقت

با نصب اینگونه از درب ها دیگر با خیالی آسوده و آرامش خیال بیشتری از منزل خارج شده و درب منزل خود را قفل نمایید. همواره مسئله حفاظت از منازل با صرف هزینه کم یکی از دغدغه های افراد به شمار میرود که وجود درب ضد سرقت تا حدود بسیار زیادی از این نگرانی کاسته و باعث کاهش سرقت از منازل شده است.

 البته توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که نوع انتخاب و سفارش درب با محل مورد استفاده ی آن رابطه ی مستقیم دارد.  به طور مثال درب های مورد استفاده در ویلا کارخانجات و ادارات باید به مراتب دارای امنیت و مقاومت بیشتری نسبت به درب منازل باشد و از ورق فولادی ضخیمتری نسبت به درب منازل استفاده میشود و همچنین ساختار درب های ضد سرقت برای مکان های مختلف متفاوت میباشد و متناسب با محل مورد نظر از عایق صوتی ، عایق رطوبت ، عایق حرارت و برودت ، ضد اسید و سایر عایق ها استفاده میشود .

 

ویژگی های درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت که از استاندارد های روز جهانی بهره میبرند در مقایسه با درب های دیگر دارای ویژگیهای بسیاری میباشد که میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. در داخل درب ضد سرقت از یک ورقه فلزی بسیار محکمی استفاده میشود که مانع از هر نوع ورود و نفوذ سارقان میگردد.
 2. بر خلاف درب های معمولی درب های ضد سرقت از یه نقطه به چهارچوب متصل نشده و با بهره گیری از قفل ها و ساختار گاو صندوق ها، درب های ضد سرقت از چندین نقطه به چهرچوب متصل میشوند که این خود از ویژگیهای منحصر به فرد درب ضد سرقتمیباشد
 3. درب های ضد سرقت دارای عایق صوتی میباشند.
 4. در ساخت این درب ها از سنگ پشم نسوز هم برای جلوگیری از حریق استفاده میشود که عایق حرارت میباشد. همچنین نکته ی قابل توجه این است که ساخت این درب ها باید به گونه ای باشد که با رعایت استاندارد های لازم در هنگام آتش سوزی مانع از ورود و کمک رسانی نیروهای امدادی و کمک رسان نگردد.
 5. ساختار درب ضد سرقت به گونه ای میباشد که بعد از نصب در، قسمت چهارچوب غیر قابل اهرم کردن میباشد.
 6. در اطراف درب های ضد سرقت از یک نوار یا زه لاستیکی به منظور جلوگیری از ورود گرد و خاک و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی استفاده شده است.
 7. نصب آسان درب های ضد سرقت باعث شده است که در انتهای عملیات ساخت و ساز اقدام به نصب درب ضد سرقت شود که این خود باعث میشود کمترین آسیب به درب وارد شود.
 8. قفل این درب ها دارای ۱۱ زبانه میباشد که در سه جهت مختلف عمل میکنند.
 9. ضخامت ورق به کار رفته در آن بیش از یک میلی متر است که خود گویای امنیت و استحکام این نوع درب ها میباشد.

 

کیفیت درب ضد سرقت

کیفیت یک درب ضد سرقت به عوامل گوناگونی وابسته است، که از جمله این موارد میتوان به نوع و جنس و کیفیت یراق آلات استفاده شده در این نمونه از درب های ساختمانی که عمدتا برای درب های ورودی به کار میروند اشاره کرد.

روکش استفاده شده در این نوع از درب چوبی اهمیت زیادی دارد و همچنین جنس فلز به کار رفته در چهارچوب ها تاثیر زیادی در کیفیت یک درب ضد سرقت خواهد داشت. فاکتور مهم دیگر در کارایی اندازه باز شوی این درهاست که بسته به جنس آن ها میتواند متفاوت باشد.

 

مزایای درب ضد سرقت

در ادامه مبحث معرفی مزایای درب ضد سرقت دانستن موارد زیر نیز ضروری به نظر میرسد .

 1. ضد آب بودن این نوع از درب ساختمانی
 2. دیر خراب شدن درب و ابزار یراق آن
 3. نصب آسان در مقایسه با دیگر انواع درب چوبی
 4. تنوع در ظاهر و زیبایی آن و همچنین رنگ بندی متنوع آماده
 5. تنوع در ابعاد و ضخامت های آن
 6. روکش های متنوع از جنس های مختلف
 7. درب ضد سرقت عایق اتلاف انرژی است
 8. تنوع بسیار زیاد قیمت با توجه به مواد استفاده شده در آن
 9. جلوگیری از صدا یا کاهش دهنده صدا
 10. قفل های شب بند
 11. زنگ اضافی و دوربین چشمی که در داخل خود در قرار گرفته است.

 

انواع درب ضد سرقت

درب ضد سرقت انواع متفاوتی دارد و نمونه های موجود در بازار با پارامتر های مشخصی شناخته میشود . این درب ها با عنوان های زیر شناخته میشود.

 

درب ضد سرقت ترک

در نمای خارجی درب ضد سرقت ترک از ورق ام دی اف با ضخامت استاندارد ۱۰ میلی متر استفاده می شود که با روکش طبیعی می باشد. استحکام و مقاومت این نوع از درب ضد سرقت با توجه به وجود فضای خالی بین ورقه های ام دی اف به وسیله دو سری ورقه فولادی تقویت می شود. ابعاد بازشو مفید این نوع درب چوبی در حدود یک متر است. در چهارچوب درب های ضد سرقت ترک اختلاف قابل مشاهده ای بین سطوح بیرونی و لنگه درب دیده نمی شود.

لولاهای درب های ضد سرقت ترک از سمت داخل قابل مشاهده بوده و کاملا قابل تشخیص است. رویه های به کار رفته در این نوع از درب های ضد سرقت میتواند از ام دی اف با روکش طبیعی چوب یا با روکش پی وی سی باشد.

 

سایر متریال به کار رفته در ساخت این درب های ساختمانی

 1. چهارچوب فولادی کشویی قابلیت تنظیم ۱۴ الی ۲۲ سانتی متر
 2. درب MDF
 3. قفل و یراق
 4. کلون
 5. چشمی
 6. کلیپس امنیتی
 7. نوار درزگیر و ضربه گیر که با بسته بندی مطمئن به وسیله ۲ عدد تسمه عمودی و۳ عدد تسمه افقی پلمپ شده تحویل مشتریان می گردد.

 

درب ضد سرقت چینی

درب ضد سرقت چینی معمولا در ابعاد ۲۰۵*۱۰۵ و ۲۰۵*۱۰۰ ساخته میشود. این نوع از درب های ساختمانی معمولا از روکشی فلزی به طرح چوب بهره میگیرند که در مدل های مختلف و دارای تنوع زیادی است.

آستانه استیل جهت جلوگیری از نفوذ آب به داخل واحد و نگهداری زبانه های فولادی قسمت پایین درب تعبیه شده است. درب های ضد سرقت چینی از کلید هایی موسوم به کلید های کارگری بهره میگیرند که عموما آبی رنگ هستند.

به طور کل دارای ۲سری کلید (آبی و مشکی) که شامل ۳کلید آبی و ۵کلید مشکی رنگ می باشند که در صورت قراردادن کلیدهای مشکی رنگ و چرخش ۳۶۰ درجه آن کلید های آبی از مدار خارج می گردند.

درب ضد سرقت چینی شامل چشمی ، دستگیره و یراق آلات کامل ، لولای مخفی و چهارچوب می باشد. این گونه از درب ها به نحوی ساخته شده است که عایق صوت و حرارت می باشد. زوار لاستیکی دور تا دور درب از داخل و خارج باعث جلوگیری از ورود خاک و گردو غبار و رطوبت به داخل منزل می شود. دارای ۱۰ تا ۱۵ زبانه فولادی(بسته به مدل درب) می باشد که از هر سه طرف به صورت قفل مرکزی به همراه یک یا دو کلید عمل می نماید.

لولا های مخفی درب به گونه ای ساخته شده است که در هنگام بسته بودن درب هیچ لولایی از طرف داخل و خارج قابل رویت نمی باشد. سطح درب های ضد سرقت چینی و چارچوب آنها با یک لایه نایلکس محافظت شده است که از کثیف شدن دربها درحین رنگ کاری و اجرای کارهای بنایی تا قبل از استفاده نهایی جلوگیری مینماید.

 

درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت ایرانی دارای پوشش فلزی با رنگ الکترواستاتیک و مکانیزه می باشد.  جنس رویه این درب ها از ام دی اف با ضخامت ۸ میلیمترمیباشد.  معمولا از لولاهای ساچمه ای برای گردش بی صدا و راحت لنگه بر روی چهار چوب استفاده می شود.

دیگر موارد استفاده شده در درب های ضد سرقت ایرانی نوار دزدگیر، کیپ بند عایق صدادار و عایق گرد و غبار است.

در ساخت این نوع از درب ها میتوان از رویه های رنگی متفاوت بهره گرفت. درب ضد سرقت ایرانی دارای پین های ثابت در پشت کار برای امنیت بیشتر می باشد و وزن تقریبی این نوع از درب ها در حدود ۱۲۰ کیلو گرم می باشد.

درب ضد سرقت استاندارد ایرانی در اندازه ۲۱۰* ۱۱۰ بوده و شرکت های سازنده این نوع درها معمولا برای آن ها خدمات پس از فروش و گارانتی در نظر میگیرند. درب ضد سرقت ایرانی دارای شناسنامه تولید نیز می باشد.

 

درب ضد سرقت ایتالیایی

چوب در به عنوان تولید کننده درب ضد سرقت مطابق با نیاز های پیمانکاران ساختمانی آمادگی دارد تا با ارائه بهترین راه کارها، از نظر کیفیتی و هزینه ای محصول دلخواه شما را با بیشترین تنوع طرح و رنگ مهیا سازد.